Při nákupu nad 990Kč, doprava ZDARMA.

Používané materiály

Na lidské noze se nachází v průměru 200 potních žláz na 1cm čtvereční. Při běžném pohybu člověk vypotí asi 20mililitrů vody. Toto množství se při tělesné námaze může zvýšit až na 200mililitrů. Proto se vyplatí investovat do kvalitních materiálů, které jsou vysoce prodyšné.

V našich produktech používáme materiály od českých i světových renomovaných výrobců. Díky tomu mohou naše produkty plnit vysoká očekávání a spolehlivě fungovat v mnoha různorodých podmínkách. Vhodnou materiálovou kombinací, můžeme docílit vyššího komfortu během Vašich nejenom sportovních aktivit.

 

Hlavní používané materiály:

CLIMAWEL®: climawell.

 Je polypropylenové vlákno, které je charakteristické tím, že:

  • Perfektně odvádí pot
  • Rychle schne
  • Je příjemné na nošení
  • Je velmi oděruvzdorné
  • Díky stříbru implantovanému do jádra příze zabíjí nežádoucí bakterie a plísně vznikající při pocení na Vaší pokožce a udržuje mikroklima Vaší nohy v rovnováze
  • ClimaWell je polypropylen s aktivními biogenními ionty stříbra (Ag+) implantovanými do jádra příze. Tato úprava je trvalá po celou dobu životnosti vlákna.
  • ClimaWell zabraňuje množení bakterií, virů a plísní. Udržuje přirozené biologické mikroklima pokožky a pomáhá eliminovat nepříjemný zápach. ClimaWell je zcela netoxický a zdravotně nezávadný.
  • Jako každý funkční materiál je ClimaWell přirozeně nenavlhavý s dobrým transportem vlhkosti a rychlým schnutím.
  • Stříbro v jádru ClimaWell také působí antistaticky, pomáhá hojení různých ran a odřenin na pokožce.
  • Díky technologii výroby je ClimaWell překvapivě odolný vůči otěrům, výrobky z něj jsou tedy příjemně trvanlivé. Vlákno je přitom i dobře recyklovatelné.

 

Coolmax®:

Měkký a příjemný materiál zajišťující maximální sucho a pohodlí.

Moderní technologií vyrobené polyesterové vlákno, udržující pokožku stále v suchu. Toto speciální čtyř kanálkové vlákno, má zvýšenou plochu povrchu, je vodoodpudivé, nenasákavé a velmi rychle odvádí tělesnou vlhkost od pokožky. Udržuje optimální teplotu nohy při různých, klimatických a zátěžových podmínkách. Toto vlákno se uplatňuje hlavně u oblečení a ponožek pro horskou turistiku, horolezectví a podobné zátěžové sporty. Vlákno Coolmax® vlastní firma Du Pont.

 

ThermoLite®: 

Toto vlákno patří do kategorie izolačních a transportních materiálů.Polyesterové duté vlákno, s velkou vzduchovou kapacitou a výbornými izolačními vlastnostmi, které vyniká svojí lehkostí a hřejivostí. Technologie provzdušněných dutých vláken,( bez přídavku hmotnosti i jakýchkoliv chemických příměsí), poskytuje jednu z nejvyšších úrovní tepelné izolace. Díky originální struktuře dokonale odvádí přebytečnou vlhkost od těla – o 20 % rychleji než ostatní vlákna, o 50 % rychleji než bavlna. Vlákna jsou odolná vůči pachům a bakteriím, jsou nesrážlivá a udržují tvar.

Lycra®: 

Lycra® je obchodní název pro elastan firmy Du Pont. Nepoužívá se samostatně, ale kombinuje se s jinými materiály. Je to patentované elastické vlákno, zaručující, že elasticita materiálu bude stále stejná, po celou dobu jeho životnosti. Jedinečná schopnost vlákna roztáhnout se (min. třínásobně) a vrátit se do původního stavu, zlepšuje vlastnosti všech ponožek v kterých je obsaženo. Pružnost vláken Lycra® umožňuje výborné přilnutí ponožek k noze, aniž by bránily v pohybu chodidla. Ponožky s Lycrou® si udržují svůj tvar, netvoří se záhyby, na nohou nedochází k oděrům, otlakům a puchýřkům a vyznačují se nemačkavostí a vysokým komfortem při nošení.

Bavlna: 

Předností bavlny je její skvělá pevnost v tahu a oděru a také její příjemný omak. Bohužel má špatnou tvarovou stálost, neudrží si svůj tvar. Pro lepší vlastnosti a životnosti ponožek, je směsována s některými syntetickými vlákny, nejčastěji s polyamidem. V tomto případě jsou ponožky pleteny tak, že bavlna je převážně umístěna na vnitřní straně ponožek, kde přichází nejvíce do styku s pokožkou. Nevýhodou ponožek z čisté bavlny je jejich nasákavost.

SILTEX AG+

Antibakeriální polypropylenové vlákno ionty stříbra, které jsou nevypratelné. Speciální vlákno modifikované antibakteriálním aditivem na bázi biogenních iontů stříbra, které zamezují růstu mikroorganismů, brání množení bakterií a plísní. Redukuje nepříjemné pachy a udržuje bio rovnováhu pokožky. Velice rychle odvádí pot od pokožky.

Polypropylen:

Má nejlepší vlastnosti potřebné pro výrobu funkčního prádla a ponožek: je pevný, nejlehčí, také nejteplejší a nejpružnější ze syntetických vláken. Nevyvolává alergické reakce, má velkou odolnost proti oděru (2,5x vyšší než bavlna), vyšší odolnost mají pouze polyamidová vlákna, téměř nepřijímá vodu - má 10x menší nasákavost než polyester - ale vodu dobře odvádí. Je k lidskému tělu z umělých vláken nejlaskavější, vždyť se z něj vyrábějí i cévní náhrady. Samotné vlákno, protože je kulaté, vlhkost netransportuje. Při spředení několika vláken do příze se mezi jednotlivými vlákny vytvoří kapilární prostory, kudy pak odchází vlhkost.

MERINO:

Ovčí merino vlna je přírodní vlákno, které je mnohem jemnější než tradiční standardní vlna. Merino vlna je hedvábně jemná, má vysokou schopnost izolace a také je velice dobře prodyšná. Každé vlákno je zvlněné a elastické, což přináší vysokou odolnost a dlouhou životnost ponožek. Díky pružnosti vlákna se merino vlna téměř nemačká.

Elastan:

Velmi elastické vlákno, nazývající se také elastomer, se nechá roztáhnout na nejméně trojnásobnou délku a po uvolnění tahu se vrátí na (téměř) původní rozměr. Elastan se vždy kombinuje se s jinými materiály, nepoužívá se samostatně. Ponožky si díky elastanu udržují svůj tvar a lépe přilnou k chodidlu.

Polyamid (PAD):

Je charakteristické syntetické vlákno s vysokou odolností vůči oděru a tím pádem je vhodný k použití v namáhaných částech ponožek k posílení jejich pevnosti. Velice dobře odvádí pot.

 

Ponožky vyrábíme i na zákázku pro firmy, kluby, týmy. Pokud máte zájem o výrobu ponožek s Vaším logem, tak nás kontaktujte.

Všechny produkty značky COLLM jsou vyrobeny v České republice, na jejich testování se podílí i vrcholoví sportovci.